שאלות ותשובות

עמוד השאלות ותשובות חשוב לנו במיוחד משום שאנו מאמינים בשקיפות מלאה על דרך העבודה שלנו ועל התחום שאנחנו עוסקים בו. בתור מי שחיים ונושמים מטבחים, אנחנו מוצאים שלפעמים לא הכול ברור מאליו כמו שאנחנו חושבים, ולכן דף זה מתעדכן לעיתים קרובות על סמך שאלות ותהיות של לקוחותינו.

שאלות עיצוב ותכנון

פתח הכל

אי במטבח הם ארונות ועליהם משטח המוצבים באמצע המטבח באופן עצמאי לגמרי ולא מחוברים לשאר המטבח הניצב ליד הקיר. אי עצמאי כזה אפשר להקיף מכל 4 הכיוונים שלו. חצי אי הוא מעין דלפק היוצא מתוך המטבח אך אינו צמוד לקיר, ובכך תוחם את המטבח בנקודה מסוימת. גם לאי וגם לחצי אי מטרה משולשת בדרך כלל – גם הגדלת שטח האחסון במטבח ע”י תוספת ארונות ומגירות, גם הגדלת שטח העבודה ע”י תוספת משטח עבודה וגם יצירת משטח אכילה שאפשר לשבת לידו.

עד לפני כמה שנים הייתה לנו תשובה די קצרה לשאלה הזו. היום קשה לתת תשובה ממצה כי יש כל כך הרבה סוגי דלתות שאפשר לעבוד איתן. הדלתות נבדלות זו מזו בחומר הגלם הבסיסי (MDF, עץ, אלומיניום), בציפוי שעליהן (פורמייקה, פורניר, שלייפלק, זכוכית, פולימר), בסגנון שהן משוות למטבח (סגנון קלאסי, מודרני או כפרי) ועוד הבדלים שונים בבנייה וביישום הדלתות. לפירוט על סוגי הדלתות השונים ראו את השאלות הבאות.

דלתות פורמייקה הן דלתות MDF מצופות פורמייקה ומוקפות קנט פי.וי.סי או אלומיניום. הפורמייקה היא מוצר תעשייתי שעשוי מנייר וספוג במגוון של דבקים. דלתות הפורמייקה במטבח מגיעות במבחר צבעים, דוגמאות, טקסטורות ורמות ברק, ותמיד תהיינה ישרות בלי מסגרות או פיתוחים. מטבח עם דלתות פורמייקה נחשב למטבח הפרקטי והעמיד ביותר, ועם זאת, הוא בדרך כלל גם הפחות יקר, משום שמדובר בדלתות שייצורן פשוט יחסית. לדלת פורמייקה אפשר להוסיף ידית רגילה או ידית אינטגראלית מאלומיניום.

דלתות שלייפלק הן דלתות MDF הנצבעות צביעת שלייפלק שהיא צביעה מיוחדת בתנור. מכונות גם דלתות אפוקסי. דלתות שלייפלק ניתן לצבוע בכל צבע בדומה לצביעה של קיר והן עשויות להגיע חלקות, עם ידיות חצובות אינטגראליות, עם מסגרות, עם פיתוחים מיוחדים, מחורצות, מגורדות ליצירת מראה עתיק ועוד. צביעת שלייפלק היא תהליך לא קצר המתרחש בחדר צבע עם תנאים ייחודיים, מה שהופך את העבודה למורכבת יותר ואת מחיר הדלת ליקר יותר.

הפולימר הוא חומר פלסטי שמודבק באמצעות וואקום על MDF על גבי חזית הדלת ועל גבי ההיקף שלה, אך לא בגב הדלת. פולימר מבריק מכונה גם “היי-גלוס”. בדומה לדלתות שלייפלק, גם דלתות הפולימר מגיעות במגוון רב של צורות וסגנונות, אך היצע הצבעים מוגבל יותר והגימור מעודן פחות. מבחינת עמידות הדלת הזאת נמצאת בין הפורמייקה לשלייפלק, ולכן מספקת פתרון טוב למבקשים מטבח כפרי ומסוגנן אך פחות פגיע מהשלייפלק.

יש כמה אפשרויות לדלתות אלו: זכוכית 6 מ”מ מודבקת על דלתות MDF ישרות, זכוכית 6 מ”מ מודבקת על פרופיל אלומיניום או פרופיל אלומיניום ומלואת זכוכית. דלתות זכוכית יגיעו ברוב המקרים עם ידיות אינטגראליות מאלומיניום, צבועות בגוון הזכוכית או בצבען הטבעי.

פורניר הוא קליפה דקה של עץ מודבקת על MDF. ניתן לומר שזהו למעשה ‘העץ המלא של היום’ משום שדלתות עץ מלא הן פחות מומלצות מעצם היותן חומר חי שלאורך שנים זז ומשתנה. מטבח בדלתות פורניר נראה ממש כמו מטבח עץ מלא ומגיע בדומה לפורמייקה בדלתות ישרות בלבד. על מנת לייצר דלתות עץ ממוסגרות או עם פיתוחים, המסגרת תהיה מעץ מלא והמלואה מפורניר. הדלתות יכולות להגיע בגימור הטבעי שלהן, או בגימור מגוון לבחירה, או בגימור שלייפלק שקוף המכונה “פורים פתוחים”.

זוהי במובנים רבים שאלת השאלות כשבאים לבחור מטבח. השיקולים באופן כללי הם תקציב, עמידות וסגנון ומראה. כדי לא להתפזר כשמגיעים לקבל הצעת מחיר למטבח, מומלץ מאוד לעבור על תמונות של מטבחים ולהבין מה פחות או יותר אתם אוהבים ורוצים לראות במטבח שלכם. למשל אם הסגנון שלכם הוא לגמרי כפרי ופרובאנסי – אין טעם לקבל הצעת מחיר למטבח זכוכית או פורמייקה מבריקה. במקרה כזה ניתן לכם הצעת מחיר לדלתות כפריות מפולימר או לדלתות כפריות משלייפלק ונסביר לכם בדיוק את ההבדל ביניהן. אם אתם משפחה ברוכת ילדים קטנים והדבר החשוב לכם ביותר בשלב זה הוא עמידות המטבח בפני התנגשויות של הבימבה בדלתות המטבח או זריקת מזלג על הדלתות – מראש לא ניתן לכם הצעת מחיר למטבח שלייפלק, אלא למטבח פורמייקה או פולימר, וכמובן נסביר לכם בדיוק את ההבדלים ביניהם. אם אתם שמים את הדגש כרגע על נושא התקציב, ומעוניינים במטבח איכותי במחיר נמוך – נכוון אתכם ישירות לדלתות הפורמייקה המצוינות שאפשר להציע היום. לקריאה נוספת על התכונות של כל חומר במטבח ראו שאלה נפרדת “אילו סוגי דלתות יש למטבחים”.

משטח אכילה מעץ (מכונה בוטצ’ר בלוק = משטחו של הקצב) הוא משטח יפה, מרשים ומוסיף למטבח הרבה מאוד חמימות וביתיות, נעים לשבת לידו לכוס קפה, לארוחה קלה, להכנת שיעורי בית עם הילדים או סתם לשיחה עם מי שבדיוק עובד במטבח. עם זאת העץ הוא חומר טבעי, וככזה הוא נתון לשינויים – תזוזות פנימיות, התכווצויות, התרחבויות, התבקעויות וכדומה. העץ הוא גם חומר סופג ושריט – אם חותכים עליו ישירות בסכין הוא יישרט, אם משאירים עליו נוזל למשך זמן רב בלי לנגב, בסופו של דבר הוא ייספג, אם מקשקשים עליו בטעות בטוש, הוא לא יתנקה. כל זה לעומת משטח אכילה משיש ששומר על מראהו המקורי בצורה מוחלטת הרבה יותר, אך נותן תחושה קרירה יותר (גם פיזית במגע בו וגם מבחינה רעיונית) ליושבים לאכול לידו. מצד שני – בזכות העובדה שעץ הוא חומר טבעי – תמיד אפשר אחרי כמה שנים לשייף אותו היטב, למרוח שכבת לכה ולקבל משטח כמו חדש.
לסיכום – התשובה במקרה הזה תלויה מאוד בכם. אם שריטות וביקועים קטנים פה ושם הם חלק מיופיו הטבעי של העץ בעיניכם, ואתם מקבלים בשמחה את השינויים שיחולו במשטח שלכם עם השנים – אתם תיהנו מאוד ממשטח אכילה מעץ באי המטבח שלכם. אם אתם יודעים שכל שריטה קטנה תקפיץ את ליבכם – אל תנסו “להגן” על העץ עם משטח זכוכית או חלילה עם מפה שקופה ☺ – לכו על משטח שיש.

לרוב המקרר בולט מארונות המטבח משום שארונות המטבח הם בעומק 60 ס”מ ועומק מקרר הוא בדרך כלל יותר מזה. אם רוצים להימנע מבליטת המקרר והמטבח מאפשר זאת – אפשר לתכנן את הארונות המקיפים אותו עמוקים מהרגיל או מרוחקים מהקיר לקו המקרר, או לרכוש מקרר מיוחד בעומק 60 ס”מ בלבד, או לרכוש מקרר אינטגראלי (ראו פירוט נפרד).

במשפחה שהמיקרוגל הוא מוצר מאוד שימושי בה, רצוי למקם אותו במקום נגיש ונוח, להתחשב בגובה של כל הנפשות בבית שצריכות להגיע אליו, כולל ילדים, ורצוי שבסמוך אליו יהיה משטח עבודה שאפשר להניח עליו את הצלחת שיצאה מהמיקרו. אנחנו אוהבים מאוד למקם את המיקרו מאחורי דלת שנפתחת כלפי מעלה משום שארון פתוח ובו מיקרוגל נוטה לצבור הרבה אבק, ונוטה להתמלא בכל מיני פריטים שאינם קשורים אליו כמו ספרי בישול ופלייסמנטים, ש”מלכלכים” את מראה המטבח. אם בכל זאת לא רוצים שהמיקרו יסתתר מאחורי דלת – יש היום אופציה של מיקרוגל אינטגראלי שנראה כמו תנור הבילט-אין, רק נמוך יותר, והרבה פעמים ממוקם מעליו באותו ארון. פחות מומלץ להניח את המיקרו על השיש אם יש ברירה משום שהוא נמוך מידי ותופס שטח עבודה, ופחות מומלץ למקם מיקרו בארון עליון מעל השיש משום שהוא גבוה מידי ומצריך ארון עליון עמוק שהופך את שטח העבודה מתחתיו לפחות נוח.

כשמו כן הוא, מדיח שנשלף החוצה כמו מגירה. היום יש חברה אחת שמוכרת את המדיחים הללו ושמה FISHER&PAYKEL, אלה מדיחים יקרים יותר מהרגיל אך נוחים מאוד לשימוש, ומתאימים לכמה קהלים. קהל שומרי הכשרות רוכשים לעיתים קרובות 2 מדיחי מגירה אחד מעל השני או אחד ליד השני – לכלים הבשריים ולכלים החלביים. קהל הלקוחות שלא משתמשים הרבה במדיח ואינם זקוקים למדיח גדול רגיל, וקהל הלקוחות שחשוב להם מאוד לא להתכופף למדיח אלא להתקין אותו גבוה.

‘אבן קיסר’ הוא שם של חברה ישראלית שמייצרת משטחי עבודה הנקראים בשפת היומיום “שיש”. משטחי אבן קיסר עשויים מחומר הקוורץ הטבעי ומותקנים היום ברוב המטבחים וחדרי האמבטיה בארץ. משטחי אבן קיסר עמידים בפני כתמים ושריטות (בתחזוקה נכונה) ומגיעים במבחר דוגמאות וצבעים.

קוריאן מבית ניגא הוא חומר גלם ייחודי למשטחים ולכיורים במטבח ובאמבט או בכל מקום אחר. הוא מגיע במגוון של מעל מאה גוונים, ומיובא לישראל מזה כ- 30 שנה ע”י חברת “ניגא מוצרי איכות”. CORIAN עשוי מתערובת הומוגנית של כ- 70% מינרל טבעי וכ- 30% אקריליק. הוא מוצק, הומוגני ואחיד בצבעו לכל עומקו, בעל מרקם חלק וחמים למגע. זהו המשטח היחידי בעל חיבורים ותפרים חלקים ובלתי מורגשים, כולל כיורים בהתקנה אינטגראלית מושלמת תודות לדבק קוריאן המגבש ומלחים את החלקים למקשה אחת. ניתן לעצב אותו ולעבדו כמו עץ גושני וכן לכופף בחום לכל צורה נדרשת. כמו כן, הוא היחידי שניתן לליטוש ו/או לתיקון כל פגיעה בכל עת למוצר חדש לגמרי. בנוסף, הוא היגייני וקל לניקוי ולתחזוקה. זהו המשטח היחידי המאושר ע”י מכון “צומת” כניתן להגעלה לפסח עקב מוצקותו, והעובדה שאינו מצופה אלא הומוגני.

קנט שיש הוא עיצוב הסיומת / השפה של השיש. הוא יכול להישאר ישר ובעובי 2 ס”מ כמו שמגיעה פלטת השיש המקורית, והוא יכול להיות מעובה, מעוגל, משונן, מסוגנן, עם או בלי מעצור נגד נזילות מים ועוד אפשרויות.

אם בעבר קרמיקות של 10X10 היו האופציה היחידה לחפות את השטח שמעל השיש, היום זה כבר ממש לא מובן מאליו. יש אין ספור סוגי קרמיקה בהמון גדלים, מרקמים וסגנונות, אפשר לשלב בהם פסיפס, אריחים מיוחדים בסגנון אתני או מבריק ועוד. אפשר להחליט אם מחפים את כל הקיר עד התקרה, את חלקו, רק פס אחד צמוד לשיש, אולי שילוב קרמיקה אחרת רק מעל הכיריים ועוד המון אפשרויות לשילובים מעניינים. אופציה נוספת היא חיפוי הקיר באותו שיש של משטח העבודה, מה שיוצר ניקיון והפחתת העומס של חומרים שונים במטבח. גם חיפוי קיר מזכוכית מככב בשנים האחרונות במטבחים רבים, ומאפשר אופציות מרהיבות של הדפסת איורים וציורים על גבי חיפוי הקיר. גם אופציית חיפוי השיש וגם חיפוי הזכוכית נחשבות גם מאוד פרקטיות במטבח עקב מיעוט החיבורים וקבלת פלטת חיפוי גדולה ורציפה, מה שמקל מאוד על ניקיון החיפוי, ומנגד הן אופציות יקרות משמעותית מרוב אריחי הקרמיקה.

ידית אינטגראלית היא ידית שהיא חלק מהדלת בארונות המטבח ובלתי ניתנת לפירוק ולהפרדה. בדלתות פורמייקה, פורניר וזכוכית הידית האינטגראלית היא ידית אלומיניום שמותקנת באחת מצלעות הדלת, ובדלתות שלייפלק ועץ מלא הידית האינטגראלית חצובה ושקועה בתוך הדלת. הידיות האינטגראליות הפכו בשנים האחרונות לחלק הכרחי במטבחים המודרניים המעוניינים לשמור על חזית נקייה ולהמעיט באלמנטים שונים זה מזה במטבח.

פרופיל במה הוא פרופיל אלומיניום שמושתל בגוף הארון, בדרך כלל לאורך כל המטבח. במטבחים אלה מייצרים את דלתות המטבח קצרות יותר מהרגיל וכך מאפשרים פתיחה של הדלתות דרך פרופיל הבמה ללא צורך בידית. דלתות המטבח נשארות שלמות ללא חירוץ או ידית אינטגראלית אחרת, והמראה שמתקבל הוא נקי ומודרני.
החיסרון העיקרי של פרופיל במה חוץ מהמחיר היקר יותר הוא העובדה שהפרופיל לוקח גובה מארונות המטבח, בין מגירה למגירה ובתקרת כל ארון, ומוביל להפסד של כ-15% בממוצע מנפח האחסון במטבח. בנוסף מכיוון שהפרופיל הוא חלק מהארון, תיקון שלו במקרה הצורך הוא על סף הבלתי אפשרי.

אנחנו מתרגשים מאוד לבקר אחת לשנתיים בתערוכת Eurocucina במילאנו, תערוכה שנוסדה ב-1974 ורצה מאז בכל שנה זוגית, ומציגה את החידושים האחרונים ביותר בתחום החומרים, הסגנונות והפרזולים במטבח. בתערוכה האחרונה הנושאים המרכזיים הדגימו קו נקי מאוד, ללא ידיות, דיקוק קיצוני גם של המשטחים וגם של הדלתות במטבח, שילובי חומרים, פורנירים תעשייתיים ומבוקעים מאוד לחזיתות המטבח ולמשטחים, שילוב תאורת לד במגוון רחב של מקומות במטבח.

פתח הכל

 

שאלות טכניות

פתח הכל

קנטים הם החומר המודבק על עובי הדפנות והמדפים של ארונות המטבח וכן על עובי הדלתות ברוב המקרים. הקנטים עשויים חומר גמיש שנקרא פי.וי.סי ולכן, בהדבקה נכונה כמו שנעשית אצלנו במכונת הקנטים במפעל, אינם מתקלפים, כפי שהיינו רגילים לראות כשהיו מדביקים קנט פורמייקה – חומר שאינו גמיש ועלול להישבר. במקרים של אחזקה לא נכונה של המטבח, למשל מקור חום קרוב מידי לקנט – הקנט אכן עלול להתכווץ, ההדבקה נמסה והקנט משתחרר, לכן יש לתכנן היטב את המטבח, כך שלא יהיה קנט קרוב מידי למקור חום כמו כיריים.

למעשה אין הבדל, מדובר באותו פרזול בדיוק, רק שלמסילות המגירה החיצונית מחברים חזית של המטבח, ולמסילות מגירה פנימית יש חזית אלומיניום משלה. המגירה הפנימית יושבת בתוך ארון עם דלת.

טריקה שקטה היא למעשה בלימה של דלתות המטבח או מגירות המטבח רגע לפני שהן עומדות להיטרק, מה שמביא לביטול ה”בום” המצופה בטריקה של דלת או מגירה רגילה. המנגנונים היום בנויים לכך שהלקוח ממש יטרוק את הדלת או המגירה ולא יסגור אותה בעדינות, כדי שתהיה מספיק תנופה למנגנון הטריקה השקטה לפעול.

גובה כיסאות לאי סטנדרטי בגובה 90 ס”מ הוא גובה 60-65 ס”מ. נוח מאוד לבחור כיסא בר מתכוונן שאפשר להנמיך ולהגביה לפי הנוחות של כל אחד.

בהחלט כן, הכול תלוי בהתנהלות המשפחה בבית ובמטבח. מובן מאליו שרצפת פרקט, בטח פרקט עץ אך גם למינציה מכל הסוגים, רגישה הרבה יותר מאריחי ריצוף למגע עם מים ולשחיקה בכלל, כך שאם אתם משפחה שאוהבת לשטוף את הרצפה לעיתים קרובות עם הרבה מים – כנראה שזאת לא האופציה המועדפת עבורכם. אך אם אתם לוקחים בחשבון ניקיון מבוקר עם סמרטוט לח, ולא נבהלים משינויים בפרקט לאורך השנים ואולי החלפה שלו אחרי תקופה – אתם בהחלט יכולים ללכת על זה.
ברוב רובם של המקרים מתקינים את הפרקט רק אחרי התקנת המטבח. המטבח מותקן על הריצוף התחתון כדי לשמור על יציבותו ואחריו מותקן הפרקט.

העץ המלא הוא חומר מצוין ויפה ומתאים מאוד בתור בוצ’ר למשטח אכילה למשל, אך מתאים פחות לשמש דלת בארון מטבח או חזית במגירת מטבח. הדבר המושך בעץ המלא הוא היותו חומר טבעי, אולם דווקא התכונה הזאת הופכת בעייתית משום שחומר טבעי הוא גם חומר חי וזז. בנוסף לכך, דלתות עץ מלא הן דלתות כבדות יחסית ומסיבה זו בשילוב עם ‘חיות’ החומר, נמליץ תמיד להשתמש בחומר מלאכותי כמו MDF בדלתות המטבח. ואכן, לאורך שנים ניתן לראות שדלתות וחזיתות מגירות מעץ מלא מאבדות כיוון וצונחות כלפי מטה. עם זאת, אין הדבר אומר שאוהבי העץ מביניכם צריכים לומר נואש. הפורניר (קליפה דקה של עץ מודבקת על MDF) משמש תחליף הולם מאוד לעץ המלא, מספק מראה זהה לו ומתאים הרבה יותר לחזיתות המטבח.

ארונות המטבח אינם עומדים ישירות על הרצפה אלא על גבי רגליות קטנות מתכווננות (לצורך פילוס המטבח על כל רצפה). הרגליות מכוסות בפלטה שנראית סוקל/צוקל ובעברית מסד, יש המכנים את הסוקל- ה”פאנלים” של המטבח. הסוקל אינו בקו אחד עם דלתות המטבח אלא שקוע מהן כמה סנטימטרים פנימה כדי שיהיה אפשר לעמוד ליד משטח העבודה ולעבוד בו. הסוקל יכול להיות מחופה באריחי ריצוף בדומה לפאנלים בשאר הבית, בשיש או בפורמייקה.

המטבח עומד על רגליים מתכווננות משום שאף רצפה איננה ישרה במאה אחוז, ואם רוצים (ורוצים!) שארונות המטבח יהיו ישרים ומפולסים לחלוטין, יש להתאים להם את הגובה ואת השיפוע ביחס לרצפה בעזרת אותן רגליים מתכווננות.

אנחנו ממליצים למקם את השקע לתנור הבילט אין מאחורי יחידה סמוכה ולא מאחורי התנור (למשל מאחורי יחידת המיקרוגל במקרים שהיא קיימת), כדי שתנור הבילט אין יוכל להיכנס עד גב היחידה ולא יידחף קדימה ע”י השקע והתקע שמאחוריו. סיבה נוספת היא הנוחות בחיבור וניתוק השקע, שליפת התנור החוצה והכנסתו.

כל התשתיות של המדיח לרבות השקע שלו מגיעות מארון הכיור הסמוך, גם כניסת המים ויציאתם לביוב מתחברות דרך פיצול שמותקן בסיפון ארון הכיור.

לאחרונה נוספו לשוק מוצרי החשמל מגוון של כיריים, בדרך כלל חשמליות או אינדוקציה, שפליטת החום שלהן רבה יותר מכיריים רגילות, ולכן מצריכות אוורור מיוחד בארון שמתחתן. בכיריים אלה הצורך הוא לרוב לקצר מעט את עומקו של הארון ו/או ליצור פתחי אוורור בדופן הארון או בתחתית הארון.

החג”ז הוא מעין טיימר של אספקת גז לכיריים שמתכנתים מראש לשעה שבה רוצים להפסיק את זרימת הגז לכיריים. החג”ז נותן מענה למשפחות דתיות שמעוניינות לבשל בחג, יכולות להעביר אש לכיריים, אך לא יכולות לכבות את האש בדרך אחרת לפי ההלכה. החג”ז ממוקם בתוך ארון המטבח שנמצא מתחת לכיריים, מחובר לדופן שלו בדומה לברז הגז הרגיל, כך שהגישה אליו נוחה.

ההתקנות האפשריות לכיורים הם התקנה עליונה, התקנה תחתונה, התקנה שטוחה והתקנה “אפס”. התקנה עליונה היא ההתקנה המקובלת לפעמים בכיורי חדרי אמבטיה, כאשר שפת הכיור מותקנת מעל השיש. בדרך זו אין אפשרות לגרוף את המים על השיש אל תוך הכיור, ולכן היא לא מקובלת במטבחים. התקנה תחתונה היא התקנת הכיור מתחת לשיש, כאשר השיש מכסה מעט את שפת הכיור. התקנה זו הייתה מקובלת מאוד בעבר, אך מכיוון שהיא גוררת אחריה ברבות השנים איטומי סיליקון מתקלפים – היא כבר פחות מקובלת היום, אם כי עדיין יש לקוחות (אנגלוסקסים בעיקר) שמעוניינים רק בה. התקנה שטוחה היא ההתקנה המקובלת ביותר היום ובה שפת הכיור יושבת במפלס אחד עם השיש, כמ”מ מתחת לשיש. בדרך זו אפשר לגרוף בקלות מים מן השיש לכיור ואין בעיית אטימה עם סיליקון. התקנה “אפס” היא למעשה התקנה שטוחה שלאחריה משייפים את השיש והכיור למפלס אחיד לגמרי. התקנה זו אינה מומלצת משום שהיא עלולה להביא לפיצוצים ולסדקים פנימיים בשיש (בגלל התרחבות והתכווצות של הכיור עקב שינויי טמפרטורה בו), ואבן קיסר מבטלים את האחריות על המשטח במקרים שהכיור היה מותקן בקו “אפס” עם השיש.

גובה שיש סטנדרטי הוא בין 90 ל-92 ס”מ. זהו גם ברוב המקרים גובה דלפק האכילה במטבח – האי או חצי האי. גובה זה מכונה גם גובה “חצי בר”. גבהים נוספים שנפוצים בדלפקי האכילה במטבחים הם גובה 75 ס”מ שהוא גובה שולחן רגיל, ומועדף על לקוחות שמעוניינים לשבת במטבח בנוחות מרבית כשרגליהם על הרצפה ולא בגובה, וגובה 110 ס”מ – גובה בר, גובה שמועדף על לקוחות המטבחים המודרניים המעוניינים לשבת במטבח ביתם בגובה רב יותר מגובה משטח העבודה.

בניגוד למה שאולי נהוג לחשוב, משטח עבודה (“שיש”) של אבן קיסר אינו סובל כל דבר והוא כן עלול להינזק בשימוש לא נכון. יש להימנע לחלוטין ממגע של המשטח עם חומרים בסיסיים, אקונומיקה ומסירי שומנים, ולנקות את המשטח אך ורק עם חומרי הניקוי המומלצים על ידי אבן קיסר ומפורטים בעלון הוראות ניקוי ואחזקה של החברה.

בשום פנים ואופן לא. אין אחריות על שיש שנסדק או משנה את צבעו כתוצאה מכלים רותחים המונחים ישירות על השיש, לא על אבן קיסר ולא על משטחים טבעיים כמו גרניט.

בהחלט אפשר, בדיוק כמו בקרמיקה. נהוג מאוד להשאיר את חוטי החשמל חשופים בקיר, להעביר אותם דרך פתח קטן בחיפוי השיש/הקיסר, ואז לקבוע את קופסאות השקעים על גבי החיפוי בצורה נאה ואסתטית.

אכן הדבר החשוב ביותר בבחירת איש שיש הוא שהוא יהיה מעבד מורשה של אבן קיסר ושיספק תעודת אחריות מקורית למשטח מסוג א’. אך כמובן שיש הבדלים נוספים בין אנשי השיש התלויים במקצועיות האישית של כל מעבד. אנו ממליצים לכם לבחור איש שיש ששמעתם עליו המלצות, שעושה עבודה יפה, נקייה וישרה, ושממקם את חיבורי השיש במקומות הפחות מורגשים ובצורה טובה.

לאנשי שיש שונים שיטות שונות לספירת מטראז’ שיש. שיטה נפוצה שבה גם אנחנו משתמשים היא ספירת מטר אורך של המטבח, כלומר ספירת הקירות הרצים מאחורי השיש, להבדיל מספירת מטר רבוע. 1 מטר אורך של משטח שיש הוא מטר אורך של שיש בעומק עד 65-70 ס”מ, יותר מזה, כבר סופרים 2 מטר אורך.

פתח הכל

 

שאלות על דרך העבודה שלנו

פתח הכל

לפחות 4 חודשים לפני ההתקנה. טווח הזמן הזה ייתן לכם חודש-חודש וחצי להחליט סופית לגבי תכנית המטבח, החומרים והצבעים בו, מוצרי החשמל, הכיורים והברזים, ולנו עוד חודשיים וחצי למדוד ולייצר את המטבח. אם אתם מכירים את עצמכם ויודעים שאתם אנשים שקשה להם יותר לקבל החלטות, אנחנו ממליצים בחום שתיקחו לעצמכם זמן רב יותר כדי שההתלבטויות לא יעכבו את ייצור המטבח.

בשום פנים ואופן לא, אנחנו לא מאמינים בזה ולא עושים את זה. אחרי הפגישה הראשונה אצלנו תקבלו הצעת מחיר המבוססת על תכנית המטבח שבניתם עם מעצב החברה, אפי. מהשלב הזה הכדור בידיים שלכם. קחו את הזמן ושיקלו את הצעת המחיר בהתחשב בכל הגורמים שאתם מוצאים לנכון. אם יהיו לכם שאלות או אי הבנות, אנחנו כאן כדי לענות ולעזור. אם תחליטו שאתם רוצים להתקדם איתנו, צרו איתנו קשר בזמנכם שלכם ונשמח מאוד לצרף אתכם למשפחת לקוחותינו.

בוודאי. היחס האישי שאנחנו מקפידים לתת ללקוחותינו איננו מסתיים בשיחות חולין ובהתעניינות בשלומם. כל לקוח הוא אחר, יש לקוחות רגישים יותר או פחות, החלטיים יותר או פחות, וכמובן גם נוחים יותר או פחות. יש לנו כל הסבלנות בעולם להתמודד עם כל סוגי הלקוחות, ואם אתם ספקנים, פדנטים או שחשובים לכם מאוד הפרטים הקטנים – נשמח מאוד לעבוד איתכם ולתת לכם את המענה המקיף ביותר לצרכיכם.

הפורמייקה שלנו אינה מתקלפת מהדלת מכמה סיבות: הסיבה האחת היא שאנחנו לא מדביקים אצלנו את הפורמייקה. אם בעבר היה נהוג לקנות דפים דקים של פורמייקה ולהדביק אותם ידנית על MDF בנגרייה, היום אנחנו מזמינים לוחות פורמייקה מוכנים מחברה המתמחה בייצור לוחות פורמייקה. ספק הפורמייקה שלנו משתמש במכונת לחיצה כבדה ובדבק מיוחד לטובת הדבקת הפורמייקה. בדרך זו פיזור הדבק הוא אחיד, לוחות הפורמייקה מבלות שעות תחת לחץ וכך ניתן להבטיח היצמדות מוחלטת של הפורמייקה ל-MDF. סיבה נוספת שהפורמייקה שלנו אינה מתקלפת היא הקנט המודבק סביבה. אנחנו מדביקים סביב הפורמייקה קנט פי.וי.סי. עבה ולא קנט פורמייקה כפי שהיה נהוג בעבר. קנט פי.וי.סי הוא קנט גמיש ואינו עלול להישבר גם כאשר מדביקים חתיכה צרה ממנו. אנחנו מדביקים את הקנט אצלנו בנגריה באמצעות מכונה מיוחדת המוציאה דבק טרי בכל הדבקה, מעבירה בתוכה את דלת הפורמייקה ומביאה לתוצאה זהה ומושלמת בכל דלת ודלת.

לא. איננו מעוניינים לקחת אחריות על עבודה אחרת מלבד העבודה שלנו. אבל אנחנו כן ממליצים לעיין באתר מידרג שהוא אתר אמין המרכז המלצות על אנשי מקצוע במקומות שונים בארץ.

לא, איננו מחליפים דלתות או מוסיפים ארונות למטבחים קיימים. אנו עושים רק מטבחים שלמים מיסודם.

הפגישות לתכנון מטבח מתקיימות אצלנו. כאן בתצוגה, יש לנו האמצעים להראות לכם פיזית את היחידות, הפרזולים והסגנונות שאנחנו מציעים לכם. התהליך בצורה הזאת הוא מניסיוננו הנכון והאפקטיבי ביותר. במקרים מיוחדים, כאשר ללקוח אין כל יכולת למדוד את קירות המטבח משום שאינם ישרים, מעוגלים, בעלי קשתות וזוויות מיוחדות, מעצב החברה כן מגיע לבית הלקוח.

מדידות המטבח מתבצעות כחודשיים וחצי לפני התקנת המטבח במטבח מרוצף שכל קירותיו בנויים ומטוייחים ולאחר השלמה של כל הבחירות וההחלטות הקשורות במטבח, כלומר, בחירת צבעים, בחירת ידיות, בחירת כיור וכד’. מיד אחרי מדידות המטבח אנחנו מזמינים את כל החומרים הדרושים לייצור, כותבים תכנית בנייה מדויקת ומתחילים בייצור.

זמן האספקה למטבח חדש הוא בסביבות חודשיים וחצי מיום המדידות בשטח.

כמובן. אנחנו רואים חשיבות עליונה לנושא, משתתפים הרבה בתערוכות ובהשתלמויות בארץ ובחו”ל, כולל תערוכת המטבחים Euro Cucina במילאנו אחת לשנתיים. אין הדבר אומר שאנחנו מיד מאמצים כל חידוש שצץ בשוק, אך ללא ספק נחקור את החידושים לעומק, נבין את היתרונות והחסרונות שלהם, ואם נמצא שהם טובים נציע אותם ללקוחותינו.

ארונות המטבח עשויים סנדוויץ’ אדום ברצלונה 17 מ”מ.

אנחנו משתמשים במסילות מגירה של חברת Hettich גרמניה המיובאת לארץ על ידי חברת בירמן עצים ופרזול בע”מ. כל המסילות הן מסילות שליפה מלאה עם טריקה שקטה ומתקן בלימה.

בהחלט לא. הטיש היא חברת הפרזול הגדולה בעולם ונחשבת לאחת משלוש חברות הפרזול הטובות בעולם במקביל לחברת בלום האוסטרית המוכרת יותר לקהל הרחב ולחברת גראס האוסטרית.

אנחנו משתמשים בצירי סנסיס של חברת Hettich. צירי סנסיס נחשבים היום לצירים הטובים ביותר בעולם, וקיבלו לאחרונה את פרס העיצוב הגרמני לשנת 2017. הסנסיס הם צירים יפים ומעוצבים, שטוחים מאוד עם מנגנון מובנה בזרוע הציר. לצירי סנסיס בלימה אינטגראלית בתוך הציר, להבדיל מצירים אחרים שצריך להוסיף להם בולמי טריקה בשלב ב’. צירי סנסיס ממשיכים לבד את סגירת הדלת כבר ממצב של דלת פתוחה ב-30 מעלות בסגירה שקטה וחלקה, למניעת מצב של דלת שנותרה מעט פתוחה בטעות.

אנחנו עובדים עם מיטב הספקים בתחום הלבידים, הפרזול, האלומיניום, הפורניר והצבע, וידועים מאוד בזכות הנאמנות שלנו לספק אחד, והליכה לצידו באש ובמים לאורך השנים.

בוודאי. מעצבי פנים ואדריכלים רואים בנו בית חם ותומך לפגישותיהם עם לקוחות, בית שניתן לבצע בו כל רעיון עיצובי במגוון רחב של סגנונות וחומרים וללא מגבלת קטלוג. שיתוף פעולה עימם וגישות עיצוב שונות מניבים תוצאות מפתיעות ויוצאות דופן.

בפירוש לא. אף על פי שיש מתקינים עצמאיים שעושים עבודה נהדרת, אנו מאמינים שבכדי לקבל את התוצאה הטובה ביותר בהתקנת המטבח, תגמול על בסיס קבלנות אינו נכון. לפיכך, המתקינים המקצועיים שלנו הם שכירים בחברה, ולוקחים חלק פעיל בתהליך הייצור עצמו. לכל אחד מהם ניסיון של מאות (!) התקנות בשטח.

כן, אפשר לתאם דרכנו ביקור אצל לקוחות שלנו באזור מגוריכם..

יש לרדת מכביש מספר 1 במחלף חמד, לפנות בכיכר לכיוון קריית ענבים ולעקוב אחר השילוט. להמשיך ישר ואחרי תחנת הדלק לפנות ימינה אלינו. (לינק למפה באתר).

כן. כדי לבנות תכנית מטבח ולקבל הצעת מחיר, יש לקבוע פגישה מראש.

התצוגה פתוחה לקהל כל יום בין 8:00 בבוקר ל-17:00 אחה”צ.

כל היצור מתבצע במפעל שלנו בקריית ענבים הנמצא צמוד לאולם התצוגה.

בפירוש לא. איננו עובדים עם יחידות סטנדרטיות וכל הייצור מתבצע על פי הזמנה, כך שכל מידה, רעיון, או פנטזיה אפשריים.

כן. אנחנו עובדים עם חברת איטלקית מצוינת בשם פולגור-מילאנו שמשווקת רק לחברות מטבחים ולא באופן פרטי. אנחנו מוכרים תנורים, כיריים, מדיחי כלים וקולטי אדים.

לא. הצעת המחיר הראשונה שתקבלו מאיתנו תהיה הצעת מחיר לנגרות ולפרזול בלבד. קחו בחשבון שמטבח כולל מוצרים נוספים כמו שיש, מוצרי חשמל, כיורים, ברזים, ידיות וחיפוי קיר ואין כל הכרח לרכוש אותם דרכנו. מצד שני, אנחנו כן מציעים למכירה מוצרים נלווים למטבח, ולקוחות רבים מרגישים שהם סומכים עלינו ומעוניינים לרכז את הרכישה כולה אצלנו. היתרונות בכך הם שאנחנו מציעים לרכישה אך רק מוצרים מצוינים של החברות הטובות בשוק ושכל ההתעסקות מול הספקים, ההתקנה והאחריות נעשית דרכנו ובאחריותנו.

אנחנו עובדים קשה מאוד כדי לענות בלב שלם שכן. תוכלו לקרוא על כך במכתבי התודה.

למען האמת, אנחנו נמצאים בנישה מאוד ייחודית ולא מכירים הרבה חברות כמותנו. מצד אחד אנחנו חברה לא גדולה עם סניף אחד ומספר מצומצם של נותני שירות, היכרות אישית עם כל לקוחותינו ויכולת לייצר מטבחים לפי רצונו המלא של הלקוח, ללא יחידות סטנדרטיות. מצד אחר, הנגרייה שלנו היא נגרייה של מפעל גדול ולא של נגר פרטי. היא כוללת מכונת CNC משוכללת החותכת חלקים בדיוק של מילימטרים, מכונת הדבקת קנטים יקרה לטובת הדבקה מיטבית של הקנטים וחדר צבע מבודד וסטרילי לצורך צביעת השלייפלק. אנחנו לא מכירים חברה נוספת שניתן לראות בה את השילוב הזה ולכן קשה לנו להצביע על מתחרים מובהקים.

אכן, קניית מטבח שונה מקניית ספה או ארון בגדים שניתן לראות פיזית בחנות הרהיטים. אנחנו עושים ככל יכולתנו כדי להסביר, להדגים ולהמחיש ללקוחותינו באמצעים שונים איך יראה המטבח שלהם. ברוב המקרים התוצר הסופי עולה על הציפיות של הלקוחות ולא להיפך.

לא אצלנו. אנחנו דוגלים באמרה הידועה של חז”ל “מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך”, וכפי שאנחנו לא היינו רוצים להיות מופתעים מכל מיני פרטים שצצים לפתע מול הספקים שלנו למשל, כך אנחנו עושים ככל יכולתנו כדי שהלקוח יהיה מודע לכל פרט ופרט בתהליך העבודה מולנו.

בוודאי שכן. אם תרצו לשוחח עם מי מהלקוחות שכתבו אותם, נשמח לקשר ביניכם.

בהחלט כן. קפדנות היא אחת התכונות החשובות לנו ביותר, ותוכלו להרגיש את זה בתהליך העבודה איתנו עם כל שאלה, קטנה ככל שתהיה.

בוודאי. אם מעניין אתכם לראות בשטח את תהליך הייצור, את המכונות המשוכללות שלנו, חלק בלתי נפרד מהדיוק והגימור המושלמים שאנחנו מציעים, את עובדי החברה ואת האווירה במפעל – נשמח לתאם איתכם סיור עם מנהל הייצור.

מידרג היא החברה הראשונה והגדולה בישראל לדירוג בעלי-מקצוע באמצעות לקוחותיהם, וידועה באמינות ובהגינות שלה. מידרג מפעילה מוקד מידע ארצי ואתר אינטרנט המאפשרים לאזרח לאתר את בעלי המקצוע הטובים באזור מגוריו. לאתר אין שום מניע כלכלי והוא נולד רק כדי לעזור ללקוחות לבחור את בעלי המקצוע האמינים והמקצועיים ביותר.

בניגוד למחשבה הרווחת, מומלץ לעשות הדברה נגד מזיקים לפני התקנת ארונות המטבח ולא אחריה.

לא אצלנו, המסד של המטבח אינו מתפרק. המחשבה מאחורי מסד מתפרק היא היכולת לנקות מתחת לארונות המטבח, אך אנחנו מאמינים שעדיף לאטום לחלוטין את האזור הזה כדי שלא תהיה אפשרות כניסה לא ללכלוך ואבק, לא לחרקים ומזיקים ולא למי השטיפה של הרצפה. כל אלו עלולים להזיק מאוד לארונות המטבח ולמסילות המגירות, ואנחנו מעדיפים לנטרל לגמרי את הסכנה הזאת.

פתח הכל

 

מחירים ועלויות

פתח הכל

דלתות פורמייקה במטבח הן תמיד דלתות ישרות שאנחנו חותכים מפלטות מוכנות מוזמנות, ולאחר החיתוך נותר רק להצמיד להן קנט ולהרכיבן לגוף הארון. הדלתות אינן עוברות בחדר הצבע לצביעה או להנחת לכה כמו דלתות מסוגים אחרים, ואין להן מסגרות או פיתוחים שהופכים את החיתוך והצביעה מורכבים יותר. המחיר הזול של מטבח הפורמייקה אינו מעיד כלל וכלל על איכות נמוכה יותר, אלא רק על הפשטות היחסית שבייצורו.

בוודאי. יש המון גורמים שעשויים להשפיע על מחיר המטבח. החל משימוש בחומרים שונים לייצור גוף הארון וחזית הארון ובפרזולים טובים יותר או פחות, דרך איכות הבנייה, הדיוק בבנייה, איכות הגימור ושלמות ההתקנה ועד המחשבה המושקעת בעיצוב המטבח ובהתאמת הצבעים, איכות השירות ועוד. בנוסף, עשוי להיות הבדל לא קטן במחיר בין חברות שמחזיקות ארונות מטבח סטנדרטיים במלאי (כלומר ארונות בסגנון מסוים ובגודל מסוים ללא אפשרות לשנות ולהתאים למראה המבוקש), לבין חברות, ביניהן אנחנו, שמייצרות מטבחים ייחודים לכל לקוח על פי צרכיו ורצונותיו.

בוודאי, אך לא אצלנו. עלות הפרזולים (מסילות, בוכנות, נשלפים וכד’) היא מרכיב משמעותי מאוד בעלות המטבח. אנחנו משתמשים בפרזולים המתקדמים ביותר הקיימים היום בשוק העולים בקנה אחד עם האיכות שלקוחות מצפים מאיתנו. לצערנו, אין לנו אפשרות להוזיל את המטבח על ידי שימוש בפרזולים זולים ופשוטים יותר.

כדי להסביר את הנקודה הזאת בצורה הטובה ביותר, ניתן שלוש דוגמאות למטבח באורך מטר: מטבח בדלתות פורמייקה עם ארון מדפים תחתון באורך מטר, מטבח בדלתות שלייפלק עם 3 מגירות באורך מטר ו-2 קלאפות עליונות באורך מטר, מטבח בדלתות עץ עם 2 יחידות באורך 50 ס”מ בכל אחת מהן 3 מגירות וקלאפה כפולה מזכוכית מאוירת באורך מטר. אלה הן רק שלוש דוגמאות מתוך עשרות אפשרויות שניתן לייצר במטר מטבח, וכפי שניתן להבין, הן שונות זו מזו שמיים וארץ מבחינת המחיר. לכן התשובה לשאלה היא – לא. אין מתמחרים מטבח לפי מטר רץ של קירות המטבח, אלא לפי היחידות שעתידות להיות בו. כלומר, רק אחרי תכנון המטבח בפגישה הראשונה עם מעצב החברה ניתן לקבל מאיתנו הצעת מחיר. אין לנו מחיר למטר מטבח משום שהמחיר הזה איננו רלוונטי לאף מטבח.

מחיר המטבח אצלנו תמיד כולל מע”מ, מדידות, הובלה והתקנה. אנחנו מתנגדים בתוקף לתופעה של מתן מחיר מטבח נמוך שאינו כולל דבר, ולהוסיף אליו עוד ועוד גורמים שלא היו כלולים בו מלכתחילה.

בהחלט לא. אנחנו מתנגדים בתוקף לתופעה של מתן מחיר פיקטיבי נמוך שאין לו שום קשר למחיר הסופי של המוצר. המחירים בהצעות המחיר שלנו כוללים מע”מ, מדידות, הובלה והתקנה ומייצגים בצורה מצוינת את העלות האמיתית של המטבח. אם יש גורם שאינו כלול בהצעת המחיר, כמו שיש וידיות, הדבר כתוב בצורה בולטת בהצעה, כך שלא תוכלו לפספס זאת.

בתחום שלנו אנחנו מאוד ממליצים לא ללכת שולל אחרי המילה המתעתעת “הנחה” משום שהשאלה היא הנחה ממה. אם היינו מאמינים בדרך הזו, היינו יכולים כמובן לפרסם מכירת מטבחים גם ב-70 או 80 אחוזי הנחה, אך האמת היא שזו לא הדרך שלנו. הצעת המחיר שתקבלו מאיתנו בפגישה הראשונה היא הצעת המחיר האטרקטיבית והתחרותית ביותר מבחינתנו, ואיננה מעין בסיס גבוה ומופרך שמתחילים להתמקח עליו.

באופן אופטימלי, לא. ההעדפה גם שלנו וגם של הלקוחות היא להיצמד לתכנית המטבח המקורית ולמחירה בהזמנה. אך כמובן שהמציאות מכתיבה פעמים רבות שינויים בתכנית המטבח גם אחרי ההזמנה, ובמקרים האלה עלות המטבח עשויה להשתנות כלפי מעלה או כלפי מטה בהתאם לשינויים

אם יבקשו מאתנו לתאר את עצמנו בכמה מילים, המילה “זול” לבטח לא תהיה אחת מהן. מצד שני גם המילה יקר איננה מתארת אותנו כלל. בסקר חיצוני שנערך עלינו לקוחות הגדירו את המחיר שלנו “מחיר הוגן”. כלומר, לקוחות מרגישים שקיבלו תמורה הולמת למחיר ששילמו. מובן שיש מקומות שיוכלו להציע לכם מטבח זול יותר ואם זהו הקריטריון המרכזי שלכם כרגע, כדאי לשקול אם אנחנו הכתובת.

בוודאי שכן. כל הצעת מחיר מאתנו וכל הזמנה מתארות במפורט את החומרים שהמטבח עשוי מהם, את סוג החזיתות, ואת הפרזולים הכלולים.

פתח הכל

 

שאלות כלליות

פתח הכל

מדיח אינטגרלי מלא קרוי כך משום שהוא נראה חלק אינטגרלי מארונות המטבח. המדיח מגיע ללא גימור חיצוני ובחזית שלו אנחנו מתקינים דלת וידית התואמים במדויק לשאר ארונות המטבח. במבט על המטבח אין דרך לדעת שמאחורי דלת המדיח מסתתר מדיח. פנל ההפעלה במדיח אינטגרלי מלא נמצא בחלק הפנימי העליון של דלת המדיח, כך שחובה לפתוח את המדיח על מנת לתפעל אותו. בדומה למדיח אינטגרלי מלא, גם מדיח חצי אינטגרלי מגיע ללא גימור חיצוני ואל החזית מחוברת דלת התואמת לשאר ארונות המטבח. אולם במדיח מסוג זה, הדלת מכסה רק כשלושה רבעים מהחזית ובחלקו העליון של המדיח נראה פנל ההפעלה. מדיח מסוג זה הינו הנפוץ ביותר בארץ. למדיח חצי אינטגרלי אין מרכיבים ידית משום שידית הפתיחה היא חלק מפנל ההפעלה. למדיח רגיל, לעומת זאת, אין מרכיבים דלת הדומה לארונות המטבח והוא עומד באופן עצמאי על הרצפה. גימור החזית של מדיח רגיל הוא בדרך כלל בצבע לבן או בגוון נירוסטה.

למען הסר ספק – שלושת סוגי המדיחים הללו הם שלושה מוצרים שונים בחנות מוצרי החשמל. יש לציין כבר עם רכישת המדיח אם המדיח יהיה רגיל, חצי אינטגראלי או אינטגראלי מלא. כל אחד מסוגי המדיחים הללו יוכל להגיע בשני גדלים סטנדרטיים. הגודל הנפוץ ביותר הוא מדיח רחב ברוחב 60 ס”מ הנחשב למתאים ביותר למשפחה ממוצעת. הגודל הפחות נפוץ הוא מדיח צר ברוחב 45 ס”מ המתאים יותר לזוג או לאנשים הממעטים בבישול.

מקרר אינטגראלי (בדומה למדיח אינטגראלי) הוא מקרר שמגיע ללא דלת, ומתקינים עליו דלת של המטבח, כך שהוא נראה חלק אינטגראלי לחלוטין מארונות המטבח, ואי אפשר לדעת שמדובר במקרר. המקררים האינטגראליים מגיעים במידות ספציפיות, ותמיד בעומק 60 ס”מ שיתאים לעומק ארונות המטבח ולא יבלוט מהם. מקררים אלה הם מקררים יקרים יותר מרוב המקררים ובשל העומק הרדוד גם מכילים פחות ממקרר עמוק יותר באותו רוחב. כדי לפצות על העומק – לעיתים קרובות לקוחות רוכשים מקררים אינטגראליים רחבים של 120 ס”מ.

כיריים אינדוקציה הן כיריים חשמליות שעובדות ע”י השדה המגנטי שנוצר מהזרמים החשמליים שזורמים בכיריים, וברגע שיש עליהן סיר או מחבת מוליכים ומגיבים למגנט – הם מתחממים. אם יש על הכיריים חומר שאינו מוליך או אינו מתמגנט כמו היד שלנו, קופסת פלסטיק או סיר שהתחתית שלו איננה מגיבה למגנט – הכיריים קרים לחלוטין ואינם מחממים דבר. כיריים אינדוקציה הן כיריים סופר-בטיחותיות משום שכאמור, הן אף פעם לא חמות בפני עצמן, ואין בעיה להניח יד על הכיריים גם שנייה אחרי שהורדנו מהן סיר מבעבע. זאת בניגוד לכיריים חשמליות שעלולות לתעתע, וגם כשאינן דלוקות הן עלולות להיות רותחות מבישול קודם. יתרון משמעותי נוסף בכיריים אלו היא שמקור החום לא מגיע רק מלמטה מתחתית הסיר אלא פועל על כל מעטפת הסיר או המחבת, ובכך מביא לחימום מהיר מאוד של תכולת הסיר ולבישול אחיד יותר. לא כל סיר או מחבת מתאימים לכיריים אינדוקציה, בדיקה פשוטה מאוד היא לקחת מגנט פשוט מהמקרר ולנסות להדביקו לתחתית הסיר. נדבק? מתאים לאינדוקציה. לא נדבק? לא מתאים.

קולט אינטגראלי הוא קולט אדים שמותקן בתוך ארון עליון במטבח, כך שלמעשה לא רואים אותו. את הארון בונים בצורה מיוחדת בהתאם לקולט, בדרך כלל עם פיר אוורור לתקרה.

תלוי מאוד במיקום הכיריים במטבח, בסגנון ובתדירות הבישול ובהימצאות ארונות עליונים מעל הכיריים. קולט אדים נועד לספוח אליו את האדים שעולים מעלה תוך כדי בישול, ולצמצם בכך פיזור בבית של ריחות חזקים, אדים ושומנים שאחרת היו מצטברים במקומות אחרים במטבח. אפשר לומר באופן כללי שאם הכיריים במטבח ממוקמות מתחת לחלון או בקרבתו, בדרך כלל אין שום צורך בקולט אדים. גם במקרה שאין חלון בקרבת מקום, אבל אין מעל הכיריים ארונות עליונים והבישול בבית כולל בעיקר חביתה ופתיתים, יש בהחלט אפשרות לוותר על קולט האדים. אך בבתים שיש בהם בדרך קבע כמה סירים על האש, ריחות חזקים, טיגונים, ובטח כשיש ארונות עליונים בסביבת הכיריים – מומלץ מאוד להכניס קולט אדים ולהשתמש בו בדרך קבע. רבים מן הלקוחות רואים בקולט האדים פריט עיצובי ומכניסים אותו למטבח בכל מקרה. קולטי אדים יכולים לפלוט את האדים החוצה דרך פתח בקיר מאחוריהם, או לקלוט את האדים אל תוך מסנן פחם שמנקים ומחליפים אחת לתקופה.

אלמגוב הוא מתקן לייבוש כלים המותקן בתוך ארון עליון מעל הכיור.

בלנקו היא חברה גרמנית המתמחה בייצור כיורים וברזים למטבחים ומיובאת לארץ ע”י היבואן ניגא. כיורי בלנקו הם כיורים מעולים המגיעים בשלל דגמים וצבעים, כיורי נירוסטה איכותיים וכיורים מחומר סיל-גרניט פיורדור המגיעים עם אחריות לכל החיים על כתמים ושריטות. KWC היא חברה שוויצרית המתמחה בייצור ברזים למטבחים ולאמבטיות ומיובאת לארץ גם כן ע”י היבואן הרשמי ניגא. הברזים של KWC איכותיים ביותר ומגיעים עם 10 שנות אחריות.

פתח הכל